Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Po zabiegu u dentysty - czy należy się czegoś bać?

Absolutnie nie. Wykonujemy profesjonalnie zabiegi przestrzegając wszelkich zasad bezpieczeństwa i rygorystycznych procedur sanitarno-higienicznych. Liczne certyfikaty i doświadczenie sprawiają, że zabieg jest bezpieczny, a dzięki temu rekonwalescencja przebiega szybciej i sprawniej. Nie można jednak zapomnieć o paru zasadach, ponieważ duży wpływ na sukces zabiegu ma również to jak dbamy o jamę ustną w domu.


Czy po zabiegu dentystycznym można pić alkohol?

Nie można, ponieważ alkohol podrażni ranę i utrudni gojenie. Przepisany antybiotyk wyklucza połączenie z alkoholem. Dlatego należy wstrzymać się od picia wyskokowych napojów przez okres przyjmowania antybiotyku.

Czy po zabiegu dentystycznym można jeść?

Do momentu ustąpienia znieczulenia, należy wstrzymać się z jedzeniem, aby przypadkowo nie ugryźć się w język lub  policzek. Co jeść po zabiegu i po ustąpieniu znieczulenia? W kolejnych dniach unikamy twardych i gorących  pokarmów oraz gryzienia po stronie miejsca zabiegowego. To ten jedyny czas w roku, kiedy słynne powiedzenie “Jedz codziennie jabłko, i lekarza widuj rzadko” nie jest prawdziwe. Jabłko jest zbyt twarde aby zjeść je po zabiegu.


Czy po zabiegu dentystycznym można latać samolotem?

Przez 24-48h zalecane jest wstrzymać się od podróży samolotem. Skoki ciśnienia mogą powodować silny ból. Jeśli jednak konieczny jest lot samolotem po zabiegu, poinformuj o tym stomatologa.

Czy po znieczuleniu i zabiegu dentystycznym powinno boleć?

Ponieważ podczas zabiegów chirurg nacina dziąsło może to  powodować ból. Należy przyjmować leki przeciwbólowe zalecone po zabiegu. Gdy jednak dyskomfort jest tak samo silny po kilku dniach, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ ból po zabiegu dentystycznym nie powinien utrzymywać się aż tak długo.

Jak długo działa osocze po zabiegu dentystycznym.

Osocze bogato-płytkowe to naturalny przyspieszacz gojenia i regeneracji tkanek.

Osocze po zabiegu dentystycznym w formie I-PRF lub a-PRF uwalnia czynnik wzrostu przyspieszający gojenie nawet przez kilka dni.  

Pozostałe zalecenia po zabiegu chirurgicznym. 

  • przez 3-4 dni po zabiegu nie wolno palić,
  • należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego przez co najmniej tydzień,
  • bezwzględny zakaz korzystania z sauny i basenu do czasu usunięcia szwów,
  • używamy nowej miękkiej szczoteczki,
  • ostrożnie myjemy miejsce zabiegowe, aby nie usunąć skrzepu lub nie uszkodzić szwów.


Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77