Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

All-on-X -zęby na implantach w jeden dzień

Dzięki zaawansowanym technikom chirurgicznym ( takim jak cyfrowe planowanie pozycji implantów) możliwe jest wykonanie mostu lub protezy na implantach w systemie All-on-X w ciągu jednego zabiegu!


To bardzo dobre rozwiązanie dla osób noszących tradycyjne, akrylowe protezy. Dzięki All-on-X możliwe jest zredukowanie płyty akrylu przykrywającej podniebienie. Jednocześnie most/proteza pozostaje bardzo stabilna. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób z bardzo zniszczonymi zębami i korzeniami, u których nie ma możliwości wprowadzenia większej ilości implantów (np. 8).


Na czym polega All-on-X ?

To nowoczesna technika, która polega na wszczepieniu 4 lub 6 implantów w szczękę lub żuchwę i zamocowaniu na nich protezy zębowej lub mostu. Praca nie jest oparta na samych wyrostkach zębodołowych tylko na implantach, przez co ma lepszą stabilizację i daje większy komfort użytkowania dla pacjenta (łatwa higiena, czyszczenie).


Stabilizacja All-on-X

Proteza zębowa lub most może trzymać się:


Na samych implantach ( proteza lub most - przykręcane do implantów)


  • najlepsza stabilizacja - uzupełnienie protetyczne jest na stałe zamocowane do implantów. Możliwe jest odkręcenie w celach higienizacyjnych w podczas wizyty w klinice.


Na belce na implantach ( proteza, którą łatwo wyjąć do czyszczenia )


  • belka usytuowana na implantach daje dodatkowe podparcie i to najlepszy sposób na stabilność i wyeliminowanie przypadkowego poruszenia  protezy. jest to rozwiązanie szczególnie dedykowane przy dużych zanikach kości wyrostka zębodołowego, ponieważ umożliwia lepszą poprawę estetyki twarzy. Ma to szczególne znaczenie dla kobiet, gdzie niezbędne jest estetyczne podparcie wargi górnej. Nie musimy martwić się też o wadę wymowy czy dyskomfort podczas posiłków. Siły żucia są rozłożone na całą belkę, nie powodując wyważania protezy.


Na zatrzaskach ( proteza, którą łatwo wyjąć do czyszczenia )


  • do implantów zamocowane są specjalne zatrzaski (popularna ich nazwa to Lokator), dzięki którym proteza mocowana jest na zasadzie “kliknięcia”. System ten jest na tyle mocny, że utrzymuje pracę protetyczną w jednym miejscu, ale daje też możliwość łatwego wyciągnięcia protezy w celu utrzymania higieny.


Higiena All-on-X

Przy metodzie All on X utrzymanie higieny pracy oraz własnych zębów jest bardzo proste. W dowolnym momencie możemy wyjąć protezę i umyć ją oraz jamę ustną. Pamiętajmy, aby stosować tylko specjalne preparaty do czyszczenia uzupełnień protetycznych.


Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77