Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Odzyskaj uśmiech w jeden dzień (wszystkie zęby)

Natychmiastowa odbudowa zęba w jeden dzień.

Kiedy podczas wizyty u dentysty słyszymy, że nasz ząb jest nie do uratowania, słowa te rozbrzmiewają złowieszczym echem w gabinecie jak wyrok - myślimy wtedy: “To koniec. Trzeba będzie chodzić z dziurą między zębami”... Jednak w roku 2021, to już dawno nie jest prawdą!

Nowoczesna stomatologia pozwala na odbudowę niemal każdego zęba w jeden dzień!


Odbudowa natychmiastowa zęba - Szczecin

Nie skazujemy pacjentów na dyskomfort estetyczny i funkcjonalny. Jeśli warunki w jamie ustnej tylko na to pozwalą w klinice Stomatologia Na Podzamczu w Szczecinie wkręcamy implant zębowy w jeden dzień!

Najpierw przeprowadzamy konsultację oraz wykonujemy zdjęcie RTG, aby upewnić się czy na pewno rokowania zęba są pozytywne. Jeśli trzeba przeprowadzić ekstrakcję, przygotowujemy na następną wizytę potrzebne narzędzia. Pacjent siedzi wygodnie na fotelu, a w tym samym czasie zostaje usunięty chory ząb, następnie na jego miejsce zostaje wkręcony implant z koroną tymczasową. Wszystkie procedury odbywają się podczas jednej wizyty i można od razu wrócić z nowym zębem do domu.


Ile trwa odbudowa zęba?

Czas trwania natychmiastowej odbudowy zęba uzależniony jest głównie od przebiegu usunięcia zęba. Może okazać się, że ekstrakcja jest bardziej skomplikowana, wtedy czas się wydłuża. Sam proces wszczepienie implantu trwa około 20-30 minut, a korona tymczasowa jest wcześniej przygotowana przez technika dentystycznego. Procedura natychmiastowej odbudowy zęba powinna trwać około 1 godz.


Ile kosztuje odbudowa zęba?

Aby podać całkowity koszt odbudowy zęba, należy udać się na konsultację implantologiczną. Lekarz obejrzy jamę ustną, przygotuje plan leczenia i na jego podstawie wykona kosztorys. Na całościową cenę natychmiastowej odbudowy zęba składa się:

  • ekstrakcja
  • implant
  • korona tymczasowa i ostateczna

Na czym polega odbudowa zęba po leczeniu kanałowym?

Ząb po leczeniu endodontycznym czyli kanałowym jest martwy i przez to słaby, często również cały zaatakowany próchnicą, którą trzeba usunąć. Aby go wzmocnić wykonuje się wkład z włókna szklanego. W część korzeniową oraz koronową cementuje się specjalny stożek który stabilizuje i usztywnia ząb. Następnie koronę się oszlifowuje, aby wykonać na niej pracę protetyczną, która odpowiada za funkcjonalność, estetykę oraz wzmacnia ząb.


Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77