Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Implanty zębów

Implanty zębów

Implanty zębowe to coraz bardziej popularna w stomatologii metoda zastępowania utraconych zębów, polegająca na zastosowaniu tytanowych śrub, które z powodzeniem naśladują korzeń zęba. Jest to bezpieczna i mało inwazyjna procedura, składająca się z kilku etapów.


Etapy wstawiania implantu

Po konsultacji, pierwszym z nich jest jest zabieg chirurgiczny, podczas którego w wyrostku zębodołowym zostają wywiercone otwory. W te otwory zostaną wkręcone implanty. Zabieg ten jest wykonywany w całkowitej narkozie lub znieczuleniu miejscowym i trwa od 30 minut do dwóch godzin. W okresie gojenia sztuczny korzeń zrasta się za szczęką lub żuchwą. W efekcie, tworzą integralną, wspólną część. Po zakończeniu tego procesu następuje odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej, która przyspiesza gojenie błony śluzowej w okolicy implantu i wymodelowanie kształtu dziąsła, co pomoże w dopasowaniu koron protetycznych. Ostatnim etapem jest przykręcenie łącznika do implantu a następnie założenie koron, czyli sztucznych zębów - ich kształt został ustalony na podstawie wycisku pobranego od pacjenta na pierwszej wizycie, na niej również stomatolog ustala kolor koron. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, i rozpocząć leczenie, przejdź na stronę Przebieg leczenia, lub od razu umów się na konsultację.


O implanty trzeba dbać równie dobrze jak o zęby naturalne, aby mieć gwarancję że będą służyły jak najdłużej należy regularnie dwa razy w roku chodzić na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym, gdzie implanty są czyszczone.




Implanty zębów - bezpieczeństwo i szybkość

Najważniejszą kwestią jest fakt, że obecnie implanty zębów są w pełni bezpieczne. W końcu, rozwijane są od lat 60 zeszłego wieku. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod, proces gojenia się implantu przebiega coraz szybciej. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest także czas wykonania całego zabiegu. Dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy nauki, cała procedura zwykle wykonywana jest podczas jednej wizyty przy znieczuleniu miejscowym. Dobrze dodatkowo przez kilka godzin przykładać lód do policzka, aby złagodzić ból i zmniejszyć opuchliznę.

W jaki sposób implanty zębów zastępują brakujące zęby?

Implanty stomatologiczne zmieniły oblicze stomatologii w ciągu ostatnich 25 lat. Podobnie jak w przypadku większości procedur leczenia, temat implantów stomatologiczne obejmuje nie tylko odkrycia naukowe i badania, ale także zastosowanie w praktyce klinicznej. Praktyka stomatologii implantologicznej wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie planowania, chirurgii i rekonstrukcji zębów; dotyczy to zarówno sztuki, jak i doświadczenia, a także nauki. 


Implant dentystyczny jest w rzeczywistości zamiennikiem korzenia zęba. Podobnie jak korzenie zębów, implanty dentystyczne są zabezpieczone w kości szczęki i nie są widoczne po chirurgicznym umieszczeniu. Są one stosowane do zabezpieczania koron (części zębów widzianych w jamie ustnej), mostów lub protez dentystycznych za pomocą różnych środków. Wykonane są z tytanu, który jest lekki, wytrzymały i biokompatybilny, co oznacza, że nie jest odrzucany przez organizm. Tytan i stopy tytanu są najczęściej stosowanymi metalami zarówno w implantach stomatologicznych, jak i innych implantach kostnych, takich jak ortopedyczne wymiany stawów. Implanty zębowe mają najwyższy wskaźnik sukcesu wszczepionego urządzenia chirurgicznego.


Tytan w implantach sprawdza się najlepiej

Specjalna właściwość tytanu polegająca na łączeniu się z kością posiada nazwę Osteointegracja ("osseo" - kość, "integracja" - fuzja lub łączenie się). Jest biologiczną podstawą sukcesu implantu dentystycznego. Umieszczenie implantów dentystycznych stabilizuje kość, zapobiegając jej utracie. Wraz z zastępowaniem utraconych zębów implanty pomagają utrzymać kształt i gęstość szczęki. Oznacza to, że wspierają one również szkielet twarzy i pośrednio struktury tkanek miękkich - tkanki dziąseł, policzki i usta. Implanty dentystyczne pomagają jeść, żuć, uśmiechać się, rozmawiać i wyglądać zupełnie naturalnie. Ta funkcjonalność zapewnia dobre samopoczucie społeczne, psychiczne i fizyczne. Poczytaj o 3 rodzajach stabilizacji oferowanych przez osteointegrację: pierwotną, wtórną i ostateczną.

Implanty zębów czy tradycyjna proteza - na które uzupełnienie się zdecydować?

Utrata jednego lub kilku zębów w łuku jest spowodowana nie tylko wiekiem, ale także chorobą czy też niedostateczną dbałością o higienę jamy ustnej. Taki brak trzeba jak najszybciej uzupełnić ze względu na zdrowie całego zgryzu, w przypadku utraty większej ilości zębów chodzi także o kondycję układu pokarmowego, bowiem niedostatecznie pogryziony pokarm może powodować problemy żołądkowe. Jakie uzupełnienie protetyczne zastosować? Nowoczesną propozycją są implanty zębów, które mają zdecydowanie więcej zalet niż tradycyjne protezy.

Dlaczego implanty zębów to dobry wybór?

Przede wszystkim, są one uzupełnieniem stałym, idealnie odzwierciedlającym wygląd oraz funkcje prawdziwych zębów. Nie trzeba ich zdejmować do mycia, dlatego też implanty zębowe dają większą wygodę oraz komfort psychiczny. Tak naprawdę, implant jest tytanowym wszczepem, który umieszcza się w kości. Następnie zrasta się on z nią, a na zewnątrz osadza się koronę ceramiczną. Protezę trzeba zmieniać co kilka lat, zaś implanty zębów wszczepia się zwykle na całe życie. Jedynie koronę wymienia się co około 25 lat.

Nie ma żadnego ryzyka wypadnięcia ani dyskomfortu spowodowanego widocznymi mocowaniami czy też kawałkiem sztucznego dziąsła. Jak do tej pory, wszczepy tytanowe do kości, to najlepsza propozycja nowoczesnej stomatologii. Można ją zastosować w przypadku braku jednego lub kilku zębów w łuku, a nawet całkowitego bezzębia. Ryzyko odrzutu wszczepu jest niewielkie i dotyczy wąskiej grupy pacjentów z przeciwwskazaniami do implantacji.


Dlaczego zaczynamy od konsultacji

Po wszczepieniu implantu zrasta się on z kością przez kilka następnych tygodni. Aby proces ten przebiegał bez zakłóceń należy wyeliminować u pacjenta czynniki, które mogą powodować powikłania. Przede wszystkim jest to nieodpowiednia budowa kośćca - zbyt wąski wyrostek, lub jego niska gęstość, spowodowana np. osteoporozą sprawią, że implant nie będzie odpowiednio stabilny. Pacjent musi też mieć odpowiedni poziom higieny, aby nie doszło do infekcji.

Wyklucza się więc choroby takie jak paradontoza, czy cukrzyca. Tytan nie powoduje odpowiedzi immunologicznej pacjenta, jednak systemy regeneracyjne powinny zadziałać prawidłowo. Nie wszczepia się więc implantu osobom poważnie chorym, np. na nowotwory, AIDS, czy kobietom w ciąży.

W rzadkich przypadkach, przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego, stomatolog proponuje zabieg Regeneracji Kości lub decyduje się na zastosowanie nie długich, lecz Krótkich Implantów. Implanty to obecnie bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku jeżeli chodzi o uzupełnienie braków zębowych, dlatego zawsze staramy się, aby każdy z naszych pacjentów mógł zrealizować marzenie o pięknych zębach - nawet, jeśli czasem wymaga to dodatkowego przygotowania.

Wszystkie te i inne kwestie zostaną poruszone na Konsultacji Implantologicznej. Dzięki niej, uda się przewidzieć i wyeliminować ewentualne problemy. W tym celu umów się na konsultację już teraz. Jeśli jednak przed spotkaniem ze specjalistą chcesz się dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej na własną rękę - czytaj dalej:

Implanty zębów - przeciwwskazania

Przede wszystkim, implantów nie powinno stosować się u osób poniżej 16 roku życia oraz u osób, które mają duże problemy z uzębieniem. U takich osób powinno najpierw przeprowadzić się leczenie przygotowawcze i zadbać o ogólny stan jamy ustnej. Na szczęście żadne inne choroby jak nowotwory czy też cukrzyca nie są przeszkodzą w zastosowaniu technologii implantacji zębów. Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o implanty zębów jest to, aby w miarę możliwości implanty wstawiać jak najszybciej po wyrwaniu zęba. Wynika to z faktu, że po pewnym czasie zanikają kości szczęki, a właśnie od tego ważnego elementu zależy jakość wstawianego implantu. Jeśli ta sytuacja Cię dotyczy, nie martw się, bo nie wszystko stracone - zainteresuje Cię temat Regeneracja Kości. Jako że jesteśmy specjalistami w dziedzinie implantologii, nie ma dla nas sytuacji niemożliwych. 



Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77