Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Proteza na implantach

Najstabilniejsze mocowanie protezy na implantach

Stabilna i zredukowana płyta protezy wydaje się niemożliwa? A jednak jest to możliwe! W Stomatologii Na Podzamczu proponujemy mocowanie protezy na implantach. To rozwiązanie podnosi komfort użytkowania protezy o 100%. 


Całkowita proteza zębowa mocowana na implantach

Nie tylko pojedynczy brak jednego zęba można uzupełnić implantem, ale również cały łuk górny jak i dolny. Praca all on 4 lub all on 6, polega na wszczepieniu 4-6 implantów i wykonaniu na nich protezy całkowitej zębowej. Cały proces jest podobny do przebiegu leczenia implantologicznego do momentu w którym osadzana jest proteza zębowa.

Masz już swoją tradycyjną protezę zębową i boisz się, że po zabiegu stanie się bezużyteczna? To nieprawda. Jeśli jest w dobrym stanie i jest estetyczna, możemy użyć jej jako pracy na implantach.

Mocowanie protezy na implantach

Proteza na implantach może być też zamocowana na belce, która zagwarantuje najstabilniejsze rozwiązanie. Belka osadzona jest na wszczepionych implantach zębowych, a na niej mocowana jest proteza. 

Kolejnym rozwiązaniem jest proteza na implantach z zatrzaskami. Tak zwane locatory mocowane są na implantach, a na nich płyta protezy zębowej, która “zatrzaskuje” się na nich. Zapobiegane jest w ten sposób niechciane wyczepienie protezy.

Czyszczenie protezy na implantach

Higiena jamy ustnej ważna jest dla całego organizmu. Dbajmy o zęby oraz o dziąsła, podniebienie, język i policzki. Czyścić należy całą jamę ustną. 

Protezy na implantach oparte są na takim systemie mocowania, aby w każdej chwili móc łatwo wyjąć pracę protetyczną w celu jej oczyszczenia. Łapiemy delikatnie za koniec protezy i czyścimy, specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką i pastą. W razie potrzeby przechowujemy w suchym pojemniku. 

Uwaga!

Zapominamy o radach, aby trzymać protezę w szklance z wodą. Taki sposób przyspieszy tylko rozwój bakterii, których przecież nie chcemy.

Cena stałej protezy na implantach - Szczecin

Jak z każdą pracą na implantach, należy zacząć od konsultacji implantologicznej. Stomatolog zbada warunki w jamie ustnej, ustali przebieg leczenia i kosztorys. Cena będzie zależna też od ilości wszczepionych implantów, systemu mocowana oraz pracy protetycznej.


Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77