Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Proteza na implantach

Całkowita proteza zębowa mocowana na implantach + belka

Stabilna i zredukowana płyta protezy wydaje się niemożliwa? A jednak jest to możliwe! W Stomatologii Na Podzamczu proponujemy mocowanie protezy na implantach. To rozwiązanie podnosi komfort użytkowania protezy o 100%. 


Najstabilniejsze mocowanie protezy na implantach

Proteza zębowa na implantach może być też zamocowana na belce, która zagwarantuje najstabilniejsze rozwiązanie. Belka osadzona jest na wszczepionych implantach zębowych, a na niej mocowana jest proteza. 

4 implanty w bezzębnej żuchwie

Belka przykręcona do 4 implantów
Belka na 4 implantach - widok z góry
Belka + element zatrzaskowy
Proteza na belce - przekrój
Element zatrzaskowy utrzymujący protezę
Proteza na belce + 4 implanty

Mocowanie protezy na implantach za pomocą zatrzasków

Proteza na implantach może być też zamocowana na zatrzaskach ( za pomocą 2 lub 4 implantów) kiedy nie ma wystarczającej ilości miejsca na zastosowanie belki. To wygodne rozwiązanie zapewnia stabilizację protezy oraz komfort jej łatwego oczyszczania po posiłku.

4 implanty + 4 zatrzaski
4 czapki zatrzaskowe na implantach ( typu Locator, Kerator)
Widoczne wymienne wkładki plastikowe w zatrzaskach ( fioletowe)
Proteza na implantach + 4 zatrzaski
Gotowa proteza solidnie zamocowana na implantach

Czyszczenie protezy na implantach

Higiena jamy ustnej ważna jest dla całego organizmu. Dbajmy o zęby oraz o dziąsła, podniebienie, język i policzki. Czyścić należy całą jamę ustną. 

Protezy na implantach oparte są na takim systemie mocowania, aby w każdej chwili móc łatwo wyjąć pracę protetyczną w celu jej oczyszczenia. Łapiemy delikatnie za koniec protezy i czyścimy, specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką i pastą. W razie potrzeby przechowujemy w suchym pojemniku. 

Uwaga!

Zapominamy o radach, aby trzymać protezę w szklance z wodą. Taki sposób przyspieszy tylko rozwój bakterii skracając żywotność protezy.

Cena stałej protezy na implantach - Szczecin

Jak z każdą pracą na implantach, należy zacząć od konsultacji implantologicznej. Stomatolog zbada warunki w jamie ustnej, ustali przebieg leczenia i kosztorys. Cena będzie zależna też od ilości wszczepionych implantów, systemu mocowana oraz rodzaju protezy ( wzmacniana metalem lub akrylowa).


Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77