Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Jak przebiega leczenie implantologiczne - krok po kroku

Zastanawiasz się jak wygląda proces leczenia implantologicznego? Wyjaśniamy - każdy z 5 etapów leczenia w jasny sposób, krok po kroku.

Krok 1 - specjalistyczna konsultacja implantologiczna.

Profesjonalna konsultacja kłada się z 2 etapów. Podczas pierwszego lekarz konsultujący przeprowadzi wywiad oraz badanie jamy ustnej pacjenta. Zapozna się z potrzebami oraz oczekiwaniami pacjenta. Zleci również wykonanie zdjęcia pantomograficznego i tomografii komputerowej oraz wykona profesjonalne zdjęcia fotograficzne twoich zębow lub miejsc, gdzie ich brakuje. 

Po szczegółowej analizie warunków w jamie ustnej i szczękach pacjenta implantolog może dopasować rodzaj uzupełnienia implantoprotetycznego ( korona, most, proteza) oraz dobrać do niego odpowiednie implanty. Wszystkie dane i badania pacjenta wprowadzane są do specjalnego oprogramowania gdzie powstaje tzw. "wirtualny pacjent". Dzięki temu zespół naszej kliniki może wspólnie przeanalizować stan zębów, dziąseł i kości szczęk pacjenta oraz opracować otymalny dla niego plan leczenia ( niekiedy wkilku wersjach). Podczas drugiego spotkania zostanie przedstawiony szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys. W przypadkach szczególnie skomplikowanych oraz w sytuacjach kiedy estetyka uśmiechu jest priorytetem konieczne jest wykonanie tzw. mockup'u - czyli próbnego uśmiechu pacjenta. Więcej o konsultacji dla poszczególnych zabiegów oraz cenie dowiedz się na naszej stronie Konsultacja Implantologiczna.

Krok 2 - wszczepienie implantu

Nie ma na co czekać,wszczepienie implantu zębowego można przeprowadzić już w drugim kroku! Zabieg jest trwa krótko około 20 minut. Implanty w  Na Podzamczu objęte zostały certyfikatem Clean Implant Foundation, który gwarantuje, że  spełniają one wszystkie restykcyjne wymogi pod względem czystości biologicznej, chemicznej i fizycznej.

Krok 3 - integracja implantu

Implant musi zrosnąć się z kością.  Proces integracji implantów trwa ok 4-6 miesięcy. Jeśli podczas zabiegu konieczne było wykonanie podniesienia dna zatoki i/lub regeneracji kości, czas rekonwalescencji może wydłużyć się o 1-2 miesiące.


Krok 4 - formowanie dziąsła

Korona protetyczna mocowana na implancie zębowym wygląda jak własny ząb, m.in. dzięki dobrze uformownemu dziąsłu. 

Proces formowania polega na  przykręceniu do implantu na okres 2-3 tygodni specjalnej śruby która formuje dziąsło, tak aby przyszła korona wyglądała naturalnie. Ma to również znaczenie dla samego implantu ponieważ jego “długowieczność” zależy w dużej mierze od zdrowego, mocnego dziąsła, które go otacza.

Śruby kształtujące dziąsło nad implantami


Krok 5 - zamocowanie korony zębowej, mostu, protezy

Ostatni krok to osadzenie  pracy protetycznej w ustach. Nowa korona, most lub proteza zastąpią brakujące zęby pod względem estetycznym a także funkcjonalnym Nowoczesna stomatologia pozwala na wykonanie pracy identycznej jak naturalne zęby pacjenta a w wielu wypadkach ładniejszej. To ostatni etap leczenia implantologicznego.


Świetnie! Pytanie: jak zacząć leczenie implantologiczne?

Przejdź do strony konsultacja stomatologiczna, która jest wymagana przed rozpoczęciem procedur - tak jak opisaliśmy w 1 kroku leczenia. Podczas takiej konsultacji, specjalista stomatolog ustali, czy stan Twojej jamy ustnej pozwala na rozpoczęcie. Jeśli zamiast czytać, wolałbyś porozmawiać ze specjalistą, zapraszamy do umówienia się na wizytę już teraz.

Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77