Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Natychmiastowa odbudowa zęba w jeden dzień

Natychmiastowa odbudowa zęba w jeden dzień

Kiedy podczas wizyty u dentysty słyszymy, że nasz ząb jest nie do uratowania, słowa te rozbrzmiewają złowieszczym echem w gabinecie jak wyrok - myślimy wtedy: “To koniec. Trzeba będzie chodzić z dziurą między zębami”... Obecnie to już nie jest prawdą!

Nowoczesna stomatologia pozwala na odbudowę niemal każdego zęba w jeden dzień!


Odbudowa natychmiastowa zęba - Szczecin

Nie skazujemy pacjentów na dyskomfort estetyczny i funkcjonalny. Jeśli warunki w jamie ustnej tylko na to pozwalą w klinice Stomatologia Na Podzamczu w Szczecinie wkręcamy implant zębowy w jeden dzień!

Najpierw przeprowadzamy konsultację oraz wykonujemy na miejscu tomografię komputerową CBCT, aby upewnić się czy na pewno rokowania zęba są pozytywne. Jeśli trzeba przeprowadzić ekstrakcję, przygotowujemy na następną wizytę potrzebne narzędzia. Pacjent siedzi wygodnie na fotelu, a w tym samym czasie zostaje usunięty chory ząb, następnie na jego miejsce zostaje wkręcony implant z koroną tymczasową. Wszystkie procedury odbywają się podczas jednej wizyty i można od razu wrócić z nowym zębem do domu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, i pacjent następnego dnia może iść do pracy, szkoły, wrócić do normalnych zajęć.

Ile trwa odbudowa zęba?

Czas trwania natychmiastowej odbudowy zęba uzależniony jest głównie od przebiegu usunięcia zęba. Może okazać się, że ekstrakcja jest bardziej skomplikowana, wtedy czas się wydłuża. Sam proces wszczepienie implantu trwa około 20-30 minut, następnie przygotowywana jest korona tymczasowa. Procedura natychmiastowej odbudowy zęba powinna trwać około 1-2 godz. Po okresie integracji implantu (4 miesiące) koronę tymczasową należy wymienić na ostateczną, porcelanową.

Ile kosztuje odbudowa zęba?

Aby poznać całkowity koszt odbudowy zęba, należy umówić się na konsultację implantologiczną. Lekarz obejrzy jamę ustną, przygotuje plan leczenia i na jego podstawie wykona kosztorys. Na całościową cenę natychmiastowej odbudowy zęba składa się:

  • ekstrakcja
  • implant
  • korona tymczasowa i ostateczna

Na czym polega odbudowa zęba po leczeniu kanałowym?

Ząb po leczeniu endodontycznym czyli kanałowym jest martwy i przez to słaby, często również cały zaatakowany próchnicą, którą trzeba usunąć. Aby go wzmocnić umieszcza się w nim wkład stalowy lub z włókna szklanego. W część korzeniową oraz koronową cementuje się specjalny stożek który stabilizuje i usztywnia ząb. Większość takich zębów wymaga wzmocnienia koroną aby zachować funkcjonalność i estetykę na jak najdłuższy czas.

Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77