Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Możliwości leczenia implantologicznego

Jakie są możliwości leczenia implantologicznego? Z cała pewnością duże ! Możemy odbudować zarówno pojedyncze braki zębowe jak i wszystkie zęby. Co najważniejsze - rozwiązanie implantologiczne jest niezwykle trwałe. Na implantach mocujemy koronę porcelanową, most, a nawet protezę zębową. Możliwości leczenia implantologicznego jest wiele, wszystko zależy od naszych potrzeb.


Planowanie leczenia implantologicznego.

Jeśli myślimy o leczeniu implantologicznym, zapewne chcemy odbudować braki zębów. Trzeba być świadomym, że jest to złożony proces na który składa się kilka etapów:

  • pierwszy etap to konsultacja implantologiczna. Podczas której zostanie wykonane zdjęcie CBCT (tomografia komputerowa) oraz badanie jamy ustnej i wywiad z pacjentem,
  • kolejny etap to omówienie planu leczenia. Podczas tej wizyty lekarz indywidualnie opowie o dobranym do potrzeb pacjenta implancie, przebiegu i czasie leczenia oraz jego kosztach,
  • zabieg wszczepienia implantu, dzięki certyfikatowi Clean Implant Foundation jest szczególnie bezpieczny,
  • kolejna wizyta to odsłonięcie implantu i przymocowanie śruby kształtującej dziąsło,
  • ostatni etap to zamocowanie pracy protetycznej (korony, mostu, protezy)

Jakie badania obrazowe do leczenia implantologicznego.

Podczas konsultacji implantologicznej dentysta zleci wykonanie zdjęcia RTG. W przeważającej ilości przypadków będzie to zdjęcie pantomograficzne oraz tomografia komputerowa. Według tych zdjęć, możliwe jest zbadanie grubości kości i dopasowanie do niej odpowiedniego implantu zębowego.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne.

Istnieją dwie możliwości leczenia implantologicznego.

Pierwsza - kiedy nowoczesna stomatologia pozwala wykonać nowe zęby w 1 dzień.

Dotyczy to zarówno odbudowy jednego zęba jak i wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie. Stomatologia jednego dnia polega na usunięciu zęba, wszczepiu implantu i osadzeniu na nim korony protetycznej (lub wielu koron, mostow) podczas tego samego zabiegu. 

Druga możliwość - standardowe leczenie rozkłada się w czasie. 

Po zabiegu implantacji wszczepiony implant musi się zintegrować z kością co trwa zwykle od 4 do 6 miesięcy. To właściwie jest jedyny najdłuższy okres podczas leczenia implantologicznego.

Ciąża w trakcie leczenia implantologicznego.

Ciąża sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do leczenia implantologicznego. Jest jednak ogólna zasada, która mówi, że jeśli planowany zabieg nie jest ratującym życie, należy go przenieść na termin po porodzie i połogu. 

Antybiotykoterapia oraz zdjęcia rtg, które stosuje się podczas leczenia implantologicznego nie są wskazane w ciąży. Dlatego lepiej odsunąć w czasie wkręcenie implantu.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego.

Głównym przeciwwskazaniem, który możemy zwalczyć jest zła higiena jamy ustnej. Jeśli mamy kamień nazębny i źle myjemy zęby, wkręcony implant zębowy nie utrzyma się. Należy udać się na zabieg higienizacji wraz z instruktażem higieny i jak najszybciej wdrożyć nowe zasady dbania o zdrowe zęby. 

Innymi przeciwwskazaniami są choroby: padaczka, AIDS, nowotwory, choroba alkoholowa, narkomania, bruksizm, osteoporoza. 

Zaznaczamy, że paradontoza nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do skorzystania z jakichkolwiek możliwości implantologicznych. Aby rozpocząć leczenie implantologiczne, najpierw trzeba wyleczyć objawy paradontozy.

Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77