Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Kształtowanie dziąsła nad implantem

Kształtowanie dziąsła to procedura zapewniająca długowieczność i trwałość implantów. Zdrowe i prawidłowo uksztaltowanie dziąsło wokoł korony, mostu na implancie jest warunkiem niezbędnym dla przetrwania implantu w jamie ustnej.

Zabieg polega na przykręceniu odpowiedniej śruby ksztaltującej dziąsło po jego nieznacznym nacięciu w lekkim znieczuleniu miejscowym po okresie 4 miesięcy od wprowadzenia implantu. Po okresie 2-4 tygodni dziąsło jest właściwie uksztaltowane i gotowe do pobrania wycisku lub skanu cyfrowego w celu wykonania korony lub mostu. Śruba/śruby zostają odkręcone a w ich miesjce przykręca się do implantów specjalne transfery wyciskowe lub skaningowe.

Chcąc ograniczyć ilość zabiegow ( oraz ewentualny stres pacjenta) staramy się zakładać śruby kształtujące dziąsło od razu w czasie zabiegu implantacji kiedy jeszcze dziala znieczulenie konieczne do zalożenia implantu. W takim wypadku dziąsło kształtowane jest równolegle/jednocześnie z procesem integracji implantu z kością ( 4 miesiące).

Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77